İTÜ GVO’nun Kuruluşunun 15. Yıl Dönümünde Öğretmenler Günü’nü Kutladık

20.04.2018 00:00:00

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (İTÜ GVO) öğretmenleri Öğretmenler Günü davetinde bir araya geldi. Condrad Otel’de 21 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen davete Rektörümüz ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Fuat Aydın ve Prof. Dr. İbrahim Özkol ile İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı. Gecenin sunuculuğunu üstlenen Dr. Natuk Birkan İlkokulu, Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Berna Söğütçü’nün “Ben Öğretmenim” şiiri davetlilerin beğenisini topladı. Rektörümüzden öğretmenlerimize sürpriz haber Rektörümüz ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca, --Çok değerli meslektaşlarım-- diyerek başladığı konuşmasında öğretmenliğin ne kadar ulvi bir meslek olduğunu dile getirdi. Öğretmenlerimize bir de müjde veren rektörümüz, “Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. Bu anlamlı günde sizlere bir de hediyemiz var. İTÜ GVO’da görev yapan tüm öğretmenlerimizin artık özel sağlık sigortası var. Hayırlı olsun” dedi. Rektörümüzün bu sürpriz haberi öğretmenlerimizden büyük alkış aldı. “Eğitim neferlerimizin en büyük destekçisiyiz”

Okullarımıza Katkı Sağlayan Önemli İsimlere Teşekkür Plaketi Sunuldu

20.04.2018 00:00:00

Tören öncesi öğrencilerimizle sohbet eden İTÜ Rektörü ve Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca, öğrencilerimize üniversite tercihleri konusunda önemli bilgiler verdi. “Işıldayan Gözleriniz Geleceğe Umutla Bakmamızı Sağlıyor” Törende İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarına katkı sağlayan İTÜ Mezunu İnşaat Mühendisi ve Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İnanç Yönetim Kurulu Üyemiz Zafer Yıldırım'a Rektörümüzden Teşekkür Plaketi İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarına eğitim adına önemli katkılar sağlayan Yönetim Kurulu Üyemiz, hayırsever iş adamı Zafer Yıldırım++a teşekkür plaketi sunuldu. Yönetim Kurulu Üyemiz Zafer Yıldırım plaketini İTÜ Rektörü ve İTÜ GVO Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca ile Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren++den aldı. Rektörümüz Zafer Yıldırım++++a okullarımıza sağlamış olduğu katkılardan dolayı Zafer Yıldırıma teşekkür ederken Yönetim Kurulu Başkanımız Serhat Özeren şunları söyledi: Öğrencilerimize akademik ve fiziksel imkanların yanında sosyal imkanlar da sunmaya özen gösteriyoruz. Çünkü bizim için öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra dış dünyaya karşı duyarlı bireyler olarak yetişmeleri de çok önemli. Bu süreçte maddi ve manevi tüm desteklerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyemiz, değerli iş adamı Sayın Zafer Yıldırım’a İTÜ GVO Ailesi adına teşekkürlerimizi sunuyorum.

BEETECH 2015'de Yönetim Kurulu Başkanımızdan Vodafone, Erıcsson ve Argela'ya 5 Ödül

20.04.2018 00:00:00

İTÜ Arı Teknokent Teknoloji Zirvesi Çıtayı Yükseltenler BEETECH 2015’de ödüle layık görülen Vodafone, Ericsson ve Argela ödülünü İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (GVO) Yönetim Kurulu Başkanımız ve İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren’den aldı. Türkiye’nin öncü teknoparklarından İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Zirvesi dün gerçekleştirildi. Sektör temsilcilerinin katıldığı zirvede İnovasyon, Girişimcilik, Başarı, Teknoloji ve Çıtayı Yükseltme Stratejileri konuşuldu. Zirvenin sonunda ise performans kriterlerine göre farklı kategorilerde değerlendirilen İTÜ Arı Teknokent firmaları ödüllendirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız ve İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren BEETECH 2015 Ödül Töreninde Vodafone, Ericsson ve Argela’ya toplam 5 ödül verdi. İTÜ Arı Teknokent’in ev sahipliğinde Çıtayı Yükseltenler sloganıyla gerçekleştirilen “Teknoloji Zirvesi”ne Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Eski Başkanı ve İTÜ Arı Teknokent Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanımız ve İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren, İndex Grup YK Başkanı, İTÜ Arı Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bilecik, İTÜ Arı Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan ile çok sayıda üst düzey yönetici katıldı.

Yöneticilerimiz İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca'yı Ziyaret Etti

20.04.2018 00:00:00

İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Kültürel AŞ Genel Müdürü Ufuk Konca, İTÜ GVO Genel Müdürü Cenker İlhan Polat ve Okul Müdürlerimiz İTÜ Rektörü ve İTÜ GVO Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca’yı bugün makamında ziyaret etti. 2012 yılından bu yana İTÜ Rektörlüğü görevini başarıyla sürdüren Prof. Dr. Mehmet Karaca Hocamızın İTÜ Rektörlüğüne ikinci kez atanmasına ilişkin hayırlı olsun ziyaretinde bulunan yönetici ve okul müdürlerimiz, yeni döneminde Prof. Dr. Mehmet Karaca’ya başarı dileklerini iletti. Kültürel AŞ ve İTÜ GVO Ailesi olarak entelektüel birikimi ve vizyoner bakış açısıyla göreve geldiği günden bu yana İTÜ için büyük bir özveriyle çalışan İTÜ Rektörü ve İTÜ GVO Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Karaca Hocamızı tebrik eder, yeni döneminde gönülden başarılar dileriz.