Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı


İTÜ Geliştirme Vakfı Ailesinin Kıymetli Mensupları, Sevgili Öğrencilerimiz ve Velilerimiz, Kültürel A.Ş., İTÜ’nün asırlara yayılan eğitim felsefesinden güç alan ve bu gücü yine İTÜ’nün yararı için kullanma amacı taşıyan bir kuruluştur. İTÜ Geliştirme Vakfı’nın iştiraklerinden biri olarak 1998 yılından bu yana, öğrencilere yeni olanaklar sunmak ve üniversitemize artı değer katmak gayesiyle çalışmaktadır. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları çatısı altında halen 2 anaokulu, 2 ilkokul, 2 ortaokul ve 1 lisede çağdaş ve üretken nesiller yetiştirme gayesiyle eğitim verilmektedir.

İTÜ adının saygınlığına, köklerine ve tarihten gelip geleceğe taşınan gücüne olan sevgimizle, eğitimin yaşamsal öneme sahip olduğunun bilinciyle faaliyet göstermekteyiz. Yürüttüğümüz çalışmalar ile ülkemizin geleceğine bir imza da bizlerin attığının farkındayız. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere tüm birimlerimizde İTÜ felsefesini özümsemiş, yaptığı işi seven, kendine de aynı çatı altında çalıştığı kadrolara da inanan, güçlü ve büyük bir aileyiz. Sizlerin desteği ve güveni sayesinde, ailemiz her geçen yıl daha da büyüyor, geleceğe dair umutlarımız tazeleniyor.

İTÜ’yü yenilikçi ve sağlam adımlarla yarınlara ulaştırma kararlılığıyla çalışan İTÜ Rektörlüğü ve İTÜ Geliştirme Vakfı ile işbirliği halinde, öğrencilerimize fiziki, sosyal, kültürel, maddi anlamda destek olacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bireysel donanımları ve alanlarındaki başarılı çizgileriyle gerek Yönetim Kurulumuzun seçkin üyeleri gerekse okullarımızın çok kıymetli eğitimcileri ile birlikte, “İTÜ yararı” temel paydasında buluşuyoruz. Ortak akılla ürettiğimiz işlerde, sürdürülebilir başarıyı yakalamak en önemli hedeflerimiz arasında. Çünkü kalıcılığın sağlanmasının yolunun, yarınları düşünerek hareket etmekten ve öngörüde bulunmaktan geçtiğini biliyoruz.


İnancımızı besleyen ve bizlere güç veren en önemli kaynak ise gözlerindeki ışığı gördüğümüz çocuklarımız. Okul öncesi eğitimden üniversite yıllarına kadar uzanan süreçte; bilimsel, sanatsal, kültürel, sportif donanım kazanmış, sosyal sorumluluk ve vatandaş olma bilinci edinmiş, öğrenmenin hiç bitmeyecek bir yolculuk olduğunun farkına varmış, ayakları yere sağlam basan, ülkemiz ve dünyamız için yeni değerler üretebilecek bireyler yetiştiriyoruz. İyi olanı “daha iyi” yapmak için çıktığımız yolda, tüm mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Bugüne kadar İTÜ Geliştirme Vakfı’na, okullarımıza ve Kültürel A.Ş.’ye katkı sağlayan tüm isimlere de değerli emekleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Sevgi ve Saygılarımla

SERHAT ÖZEREN

Yönetim Kurulu Başkanı